Čo je Motion blur a ako ho vytvoriť pomocou Adobe Lightroom a Photoshop

0

V dnešnej dobe dokonalých fotografií, ktoré je možné nájsť na všetkých sociálnych sieťach, je ťažké určiť, či sa jedná o skutočnú alebo o fake fotografiu. Tento krátky tutoriál ukáže rozdiel medzi skutočným a fake efektom pohybu. Zároveň si pomocou programov Adobe Lightroom a Photoshop vytvoríme takýto efekt pohybu na fotke stojaceho auta pomocou efektu Motion Blur.

Na ukážku boli použité 2 fotografie auta. Jedna zachytáva auto pri pohybe na diaľnici a druhá zachytáva auto ako stojí na mieste. Aby bola prvá fotka publikovateľná, stačí upraviť dynamický rozsah, farby a fotka sa stane zaújímavejšou.

Vytvorenie falošného pohybu

Aby sme na druhej fotke vytvorili efekt pohybu, je potrebné aplikovať efekt Motion Blur. Najprv je potrebné otvoriť si fotografiu vo Photoshope, kde na presne vybranú oblasť použijeme Motion Blur. Po použití efektu nasledujú úpravy, vďaka ktorým bude auto vyzerať, že sa skutočne hýbe. Jednou z úprav, na ktoré bolo potrebné sa zamerať bolo, aby boli rozmazané aj kolesá auta a pôsobili tak, že sa hýbu.

Po všetkých úpravách sa vraciame opäť do programu Adobe Lightroom, v ktorom už sa nachádza fotka s úpravami vykonanými v Adobe Photoshop. Následne už stačí iba upraviť dynamický rozsah a farby ako pri prvej fotke.

Fotografovanie stojaceho auta je v konečnom dôsledku jednoduchšie, pretože na vytvorenie takejto fotky stačí jedna osoba. Pre zachytenie auta v pohybe je potrebných viac ľudí, prípadne aj áut, ak sa auto fotografuje za jazdy z iného auta.

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

Ďakujeme za tvoj komentár :)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X