Canon potešil profesionálov zmoderniznovanými objektívmi!

EF 70-200mm f 2.8L IS III USM a EF 70-200mm f 4L IS II USM

3

Canon dnes predstavil dva vylepšené objektívy z najobľúbenejšieho modelového radu L: EF 70-200mm f/4L IS II USM a EF 70-200mm f/2.8L IS III USM. Objektívy s rozsahom ohniskových vzdialeností 70 až 200 mm pomáhajú profesionálnym fotografom aj pokročilým amatérom už niekoľko rokov, najmä vďaka vysokej optickej kvalite a ľahkej zmene kompozície pomocou prechodu od štandardného ohniska k teleobjektívu. Práve vysoká prispôsobiteľnosť umožňuje využiť nové objektívy v mnohých situáciách – od snímania portrétov až po fotografie divokej prírody.

Hlavné vlastnosti objektívu EF 70-200mm f/4L IS II USM

  • Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 70 až 200 mm
  • Konštantná svetelnosť f/4
  • Zaostrovanie využívajúce krúžkový ultrazvukový motor USM
  • Stabilizácia obrazu 5 EV
  • Jednoduchá manipulácia a hmotnosť len 780 g

Hlavné vlastnosti objektívu EF 70-200mm f/2.8L IS III USM

  • Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 70 až 200 mm
  • Fluoritové a UD prvky zaisťujúce vysokú ostrosť a úžasný kontrast
  • Konštantná svetelnosť f/2,8
  • Zaostrovanie využívajúce krúžkový ultrazvukový motor USM
  • Stabilizácia obrazu 3,5 EV
  • Konštrukcia odolná voči nepriaznivým poveternostným vplyvom

EF 70-200mm f/4L IS II USM: vysoká odolnosť a váha len 780 gramov

Nový objektív EF 70-200mm f/4L IS II USM stavia na kvalite svojho predchodcu a môže sa pochváliť vysokou odolnosťou aj ergonomickým dizajnom. Vďaka hmotnosti len 780 gramov možno tento objektív pohodlne využívať aj na cestách. Nechýba fluórová povrchová úprava optických prvkov pre väčšiu odolnosť voči vode, ani povrchová úprava Super Spectra eliminujúca odlesky aj závoj. Fluoritové členy navyše korigujú chromatickú aberáciu a zaisťujú vysoké rozlíšenie aj kontrast. Fotografi vďaka tomu nemusia venovať toľko času postprodukčným úpravám.

Objektív EF 70-200mm f/4L IS II USM má v celom rozsahu ohniskových vzdialeností konštantnú svetelnosť f/4 a hodí sa tak na fotenie v širokej škále svetelných podmienok. Vďaka kruhovej clone s deviatimi lamelami môžu snímky obsahovať atraktívny bokeh a pomocou rozostreného pozadia možno efektne zdôrazniť hlavný objekt záberu. Používatelia určite ocenia aj nový stabilizátor obrazu, ktorý je založený na technológii stabilizácie použitej pri objektíve Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM. Môže tak ponúknuť dokonca účinnejší až 5 EV – oproti trom, ktoré boli k dispozícii u predchádzajúceho modelu1. Nový objektív je preto ideálny aj pri fotení počas pohybu fotografa alebo reportážnu fotografiu v zahustenom priestore, napríklad na filmových premiérach či svadbách.

Dokonalejšie, rýchlejšie aj presnejšie je tiež automatické zaostrovanie. Canon EF 70-200mm f/4L IS II USM sa spolieha na kombináciu krúžkového USM a tretej generácii systému EF, ktorý využíva nový výkonný riadiaci procesor a obsahuje úplne prepracovaný firmvér. Automatické zaostrovanie je dostatočne tiché, umožňuje ručné doladenie a poradí si aj s objektmi vzdialenými len jeden meter. Vďaka týmto vlastnostiam EF 70-200mm f/4L IS II USM vyniká napríklad aj pri portrétnej fotografii.

EF 70-200mm f/2.8L IS III USM: mieri na najnáročnejších používateľov

Objektív EF 70-200mm f/2.8L IS III USM zdokonaľuje fotografické možnosti vlajkovej lode značky Canon určenej tým najnáročnejším používateľom. Tento model sa môže pochváliť kruhovou clonou s ôsmimi lamelami, konštantnou svetelnosťou f/2.8, stabilizáciou obrazu 3,5 EV alebo tichým automatickým zaostrovaním s krúžkovým ultrazvukovým motorom USM. Nechýba ani možnosť ručného doladenia, zvýšená odolnosť proti vlhkosti alebo fluórová povrchová úprava umožňujúca ľahké čistenie. Novinka tak uspeje aj v tých najnáročnejších poveternostných a svetelných podmienkach. Napríklad pri fotení divokej prírody – fotografi majú vždy istotu, že ich snímky budú perfektne ostré a bez nežiadúcich artefaktov.

3 Komentárov
  1. Ivan povedal(-a)

    ??? kde je napisane co vlastne prinasa tato modernizacia? teda okrem ceny. V com je posun? dakujem.

    1. Peter Brichta povedal(-a)

      Ahoj. Mam zopar dokumentov kde to je rozpisane a akurat to testujem a porovnavam s predchadzajucimi verziami. Cena by mala ostat rovnaka. Na to co sa zmenilo sa obraze sa tiez velmi tesim

  2. Marián Trizuliak povedal(-a)

    Spravidla, teda aj ked u tohto modelu si fakt neviem predstavit kam sa da este posunut kvalita optiky, tak to urcite bude zase o nieco rychlejsie ostrenie (teda ak sa vobec da este zrychlit), stabilizacia a materialy… ked teda dvojkova verzia bola v zasade blizko dokonalosti, znamena to ze III isla este dalej? 🙂

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

Ďakujeme za tvoj komentár :)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X