RØDE Wireless Pro sú naozaj profi

0

Dnes si ukážeme novinku od značky RØDE, bezdrôtové mikrofóny, ktoré majú názov RØDE Wireless Pro. V čom sú Pro? Majú 32 bit float záznam zvuku, majú timecode a mnoho ďalších funkcií, ktoré radia tieto mikrofóny medzi profesionálne. Nájdeme tu aj nejaké nedostatky?

Balenie s množstvom príslušenstva

V balení nájdeš 2 čierne krabičky a USB-C kábel. V prvej krabičke, ktorá je aj nabíjacia, sa skrývajú 2 vysielače a 1 prijímač, ktorý si pripojíš ku kamere. Vďaka tomu, že je nabíjacia, tak celý set je možné nabíjať naraz. V druhej nájdeš rôzne príslušenstvo ako káble, veterné ochrany a mnoho ďalších drobností. Napríklad aj magnety, ktorými vieš mikrofóny uchytiť na oblečení svojho respondenta.

Prijímač sa ku kamere/foťáku pripája jednoducho cez 3,5 mm jack. Má super funkciu, ktorá zapne prijímač automaticky vtedy, keď zapneš svoj fotoaparát. Stačí, ak si to nastavíš v aplikácii RØDE. Na mikrofóne, resp. vysielači nájdeš tlačidlo na zapnutie/vypnutie, ale tlačidlu je možné priradiť aj nejakú inú funkciu, ktorú je možné opäť nastaviť v aplikácii. Na tele vysielača sa nachádza aj USB-C konektor, LED diódy a jack na pripojenie „klopáku“.

Pokročilé možnosti nastavenia

Na prijímači si vieš nastavovať aj „gain“, ktorý prechádza do kamery. Všetko potom pekne vidíš aj na displeji prijímača. Okrem toho je možné si zvoliť, či má miešať jednotlivé kanály do jednej stopy, alebo ich rozdeliť. O ďalších „pro“ funkciách, ktorými tento set od RØDE dispounje sa dozvieš v recenzii pod týmto článkom.

32-bit float záznam

Jedná sa asi o najväčšiu a najzásadnejšiu vychytávku RØDE Wireless Pro. Takéto nahrávanie tvuku je však možné iba interne do samotného prijímača a následne si musíš nahraný zvuk zosynchronizovať. Kvalitovo by sme to mohli prirovnať, že 32-bitový záznam je niečo ako „zvukový RAW formát“.

Záznam takéhoto zvuku obsahuje veľké množstvo dát, vďaka ktorým sa nemusíš báť zvukových prepalov, či celkovo rozdielov medzi hlasitosťami a pod. 32-bit float ti prináša veľa možností v postprodukcii a môžeš si svoj zvukový záznam vďaka tomu vyšperkovať podľa seba. Aj v tomto prípade si môžeš ukážku toho, ako to funguje, pozrieť v recenzii pod článkom.

RØDE Wireless Pro a timecode

Ak nahrávaš zvuk priamo do kamery alebo fotoaparátu a chceš ho mať pekne zosynchornizovaný, RØDE ti prináša funkciu „timecode“. Ten poznáš napríklad z kamery. Vieš si ho jednoducho nastaviť v aplikácii od RØDE. Avšak, timecode je možné nastaviť iba do 30 snímkov za sekundu.

Systém RØDE Wireless Pro je skutočne profesionálny a mikrofóny prinášajú vysoký štandard nahrávania zvuku. A nevýhody? V podstate žiadne. Ak ťa zaujíma, ako znie zvuk z týchto mikrofónov a všetky funkcie, ktoré ti vedia ponúknuť, určite si pozri recenziu, ktorú nájdeš nižšie.

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

Ďakujeme za tvoj komentár :)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X