Canon EOS R7 nepodceňujem

0

Canon EOS R7 je jedna z prvých APS-C bezzrkadloviek od firmy Canon. Najprv sme fotoaparát brali tak, že bude určený hlavne na vlogy, alebo klipy. Je tu však aj jedno veľké prekvapenie.  Tým je dlhý záznam videa. Vďaka nemu je možné nahrávať napríklad aj rozhovory a konferencie, čo robí z Canon EOS R7 veľmi zaujímavú mašinku.

Canon EOS R7 nesmieme podceňovať

V praxi počas testovania Canon EOS R7 sme natáčali napríklad rôzne workoutové cviky, pri ktorých sme otestovali obrazového výstupu aj činnosť IBIS-u, čiže stabilizácie obrazu. Použitý bol objektív Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM, pri 25 p a v rozlíšení 4K UHD. Fotoaparát stále, aj pri svižnejších pohyboch kamery drží pekne obraz, takže stabilizácia je veľmi dobrá a spoľahlivá. Aj pri výraznejších pohyboch je obraz skutočne plynulý a bez akýchkoľvek zásekov.

Surové zábery majú pri správnom nastavení expozície a vyvážení bielej majú veľmi dobré a prirodzené podanie farieb a tým pádom v postprodukcii nie sú potrebné veľké úpravy farieb. Problémy nevznikali ani pri natáčaní na priamom slnku a všetko fungovalo tak, ako malo.

Pri druhom natáčaní, konkrétne kávovlog pre Ebenica coffee bol použitý objektív Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM, ktorý sa k Canon EOS R7 naozaj hodí. Preto sme ho použili ako hlavnú kameru. Fotoaparát veľmi dobre zvládal osvetlené časti, stredné tóny a aj tmavé zložky v pozadí. Mierne zrnenie vznikalo iba pri prechode medzi tmavými časťami a strednými tónmi, to však nebolo nijak výrazné a nedalo sa odstrániť v postprodukcii.

Fotoaparát s APS-C snímačom s profesionálnymi prvkami

Tento fotoaparát má rovnaký procesor ako Canon EOS R3, aj keď disponuje iba APS-C snímačom. Na prednej strane okrem spomínaného snímača nájdeme prepínač medzi Manual Focusom a Auto Focusom. Na pravom boku sa nachádzajú vstupy pre mikrofón, slúchadlá, HDMI, USB-C a spúšť. Na zadnej strane nájdeme joystick s kruhovým voličom, čo v tejto. kategórii nie je štandard. Oproti slidebaru, ktorý bol na Canon EOS R je to na používanie príjemnejšie. Na ľavom boku nájdeme až 2 sloty na pamäťové karty typu SD. Na spodnej strane sa nachádza priestor pre batériu, konkrétne typu LP-E6NH.

Na vrchnej strane je umiestnený prepínač zapnutia/vypnutia fotoaparátu, otočný volič fotografických módov, spúšť pre natáčanie videa a fotoaparátu a kruhový volič. Okrem toho sa tu nachádzajú aj sánky, ktoré dokážu napríklad napájať niektoré príslušenstvo, napríklad mikrofón. Vďaka tomuto je fotoaparát vhodný aj pre natáčanie. rozhovorov, konferencií, či dokumentov.

Ak by sme si mali vybrať spomedzi tohto a iných fotoaparátov s podobnou cenovkou, ako sú napríklad Canon EOS R a Canon EOS RP, išli by sme práve do Canon EOS R7. Aj keď disponujú tieto 2 fotoaparáty Full-frame snímačom, z pohľadu filmmakera to nie je tak dôležité. Pre profesionála je taktiež vhodná na dlhé konferencie, rozhovory a ako druhá kamera k profesionálnejšiemu stroju. Snímača APS-C sa netreba vôbec obávať.

Vo videu nájdete oveľa viac, napríklad ukážky natočeného materiálu, postprodukcie a celkovo si lepšie spravíte obraz o fotoaparáte Canon EOS R7.

Vo videu uvidíte:

  1. Canon EOS R7: Pozrieme sa čo všetko nám ponúka telo fotoaparátu a aké ovládacie prvky nám pribudli.
  2. Snímky z EOS R7: Pripravil som si zopár video snímkov z dvoch rôznych situácii. Snímky som neupravoval, takže ich uvidíte tak ako ich EOS R7 nahrala.
  3. Zhodnotenie: Pre koho bude Canon EOS R7? A bude mať stále prednosť pred Canon EOS RP a EOS R? O tom Vám poviem v tomto videu 🙂

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená.

Ďakujeme za tvoj komentár :)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X